Twórczość inspirowana wyobraźnią

Usiądź nasz gościu wygodnie, rozgość się, poczuj jak u siebiei pozwól się oczarować…

Trafiłeś do magicznego świata Art Maginarium.

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Sodalit - Kamień Twórców

W naszej Galerii Art Maginarium pojawiło się kilka produktów z pewnie mało  popularnym kamieniem - Sodalitem. Wśród Artystów biżuterii, kamień robi furorę. Zachwyca stonowaną barwą, matowym połyskiem, kruchością,  a biżuteria z niego wykonana, staje się niezwykle eleganckim dodatkiem. Nam podoba się do tego stopnia, że stwierdziłyśmy, że jako, że mamy dosyć późną godzinę, to opisanie go przyniesie nam podwójne korzyści. Po pierwsze znakomicie pisze się o czymś, co się lubi i co się bardzo podoba,  po drugie, sodalit nazywany jest kamieniem Twórców. Prawda, że tajemniczo brzmi?

Sodalit jest kamienieniem całkowicie nieprzeźroczystym, posiada różne odcienie niebieskiej barwy, ale z przyrodzie występują też szare, żółte, a nawet bezbarwne. Charakteryzują go specyficzne żyłki koloru białego, czasami zdarzają się też bladoniebieskie.

Sodalit ma też niezwykłe znaczenie. Uważa się, że wzmacnia wenę twórczą, kreatywność i otwiera umysł na nowe rozwiązania. Ma też działanie uspokajające,  zmniejsza stres, a nawet pomaga osobom chorującym na depresję.

Co najważniejsze - z Sodalitu powstaje przepiękna biżuteria., a  kamień jest bardzo cenionym przez jubilerów i twórców biżuterii minerałem. Nic dziwnego. Zobaczcie sami jakie wspaniałe wyroby potrafią wyczarować z niego Twórcy Art Maginarium. 


Prawda, że niezwykły kamień? Jesteśmy bardzo ciekawe jak też pracuje się z nim Artystom. Może ktoś opowie więcej w komentarzach :-) Zapraszamy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz