Twórczość inspirowana wyobraźnią

Usiądź nasz gościu wygodnie, rozgość się, poczuj jak u siebiei pozwól się oczarować…

Trafiłeś do magicznego świata Art Maginarium.

środa, 5 stycznia 2011

Karnawał w towarzystwie Swarovskiego.

  Umownie zostało przyjęte, że karnawał zaczyna się szóstego stycznia w święto Trzech Króli. Można pokusić się o stwierdzenie, że w galerii Art Maginarium trwa on cały rok, a nasi utalentowani Twórcy tworzą swoje misterne przedmioty, abyście mogli poczuć się jakby, biorąc udział w niezwykłej zabawie. Niczego jednak nie będziemy zmieniać, a data rozpoczęcia tym bardziej się nam podoba, że jest już jutro i można ruszyć w końcu wir zabawy. 

Art Maginarium zabierze Was dziś w trzy niezwykłe zakątki świata, w których karnawał jest wydarzeniem hucznym, ważnym i gorącym. Towarzyszyć Wam będą jak zwykle modne dodatki z naszej galerii, unikatowe egzemplarze i nasi wspaniali Artyści. Zaczynamy od miejsca, którego nie sposób nie znać właśnie z tego wydarzenia. Miejsca niezwykle pociągającego i kolorowego jak biżuteria Art Maginarium. Wyruszamy do Ameryki Południowej do samego....Rio de Janeiro!

Iskrzymy w Rio de Janeiro

  W Rio ma iskrzyć. Karnawał mimo, że nie trwa długo bo nawet tygodnia, jest bardzo emocjonującym i niezwykłym wydarzeniem, które sprawdza kondycję niejednego, mającego się za doskonałego tancerza osobnika. Zaczyna się w ostatni piątek przed Środą Popielcową i trwa przez kolejne pięć dni. 

W Rio zakładamy skąpe stroje, tańczymy w takt magnetycznych bębnów i ruszamy się w rytm gorącej Samby. Nie boimy się przerysowanego makijażu i ogarniającej nas euforii. Ludzie biorący udział w marszu karnawałowym są przesyceni szczęściem, optymizmem i pozytywnym fluidami. Przyłączmy się do nich!
 


Gdyby ktoś z Was miałby zabawić się w stylistów, co najbardziej wg Was przyciągałoby wzrok? Jaki dodatek lub kamień? Wg nas, bezapelacyjnie wygrywają kryształki Swarovskiego. Są idealnym uzupełnieniem lśniących i seksownych strojów.  Poniżej nasze propozycje, które jak nic innego przemienią Was w gorące tancerki Samby.

 

 

 


Jesteśmy tajemnicze w Wenecji

  Karnawał w Wenecji jest  nieco innym niż w Rio, ale tak samo barwnym i niesamowitym wydarzeniem. Kulminacja zabawy karnawałowej następuje między tłustym czwartkiem, a Środą Popielcową. Ulice Wenecji zapełniają się postaciami w maskach, z których każda jest niemal dziełem sztuki. Każdą maskę można założyć jedynie raz. Bale karnawałowe odbywają się oczywiście na Placu Świętego Marka, który słynie z architektonicznych cudów, co tym bardziej sprawia, że przenosimy się w przeszłość.


Pamiętajcie, aby spotykając na którychś z tajemniczych uliczek Wenecji zamaskowaną osobę, pozdrowić ją skinieniem głowy. Same maski powinny być, (a przynajmniej kiedyś były) wykonane ręcznie. To jednakże na pewno nie musi być jedyna ozdoba weneckiego stroju. Poniżej nasze niezwykłe propozycje dostępne w galerii Art Maginarium.  


Zniewalamy elegancją w Wiedniu

  Wiedeń potrafi nas olśnić swoim przepychem, zmysłowym Walcem i niezwykłym klimatem szykownych balów karnawałowych.  Co roku organizowanych jest ponad 3000 balów, na które zaproszonych jest nawet do 5.500 tysiąca gości! Bardzo ważnym wydarzeniem balów jak i samego karnawału, jest pełen  klasy i ważnych osobistości, Bal Debiutów. Podczas tego wieczoru, córki i synowie ważnych postaci z całego świata otwierają bal, zostając tym samym wprowadzonymi na salony i do tzw. towarzystwa. 


Panie obowiązkowo występują w długich sukniach, a panowie we frakach towarzyszą swoim partnerkom podczas tradycyjnego poloneza „Fächer-Polonaise“. Bal odbywa się w Operze, której sceneria jest zapierającą dech w piersiach bajką. Tysiące kwiatów, krzewy bzów, eleganckie suknie balowe, koronki we włosach, długie rękawiczki i podniosła muzyka, sprawiają, że w powietrzu wyczuwa się zapach wytworności i wyrafinowania. 

Nie wiemy jak Wy, ale my mamy niestety małe szanse, aby wziąć udział w takim balu. Od czego jest jednak wyobraźnia? Bądźcie również debiutantkami i swoje balowe powłóczyste suknie ozdóbcie szykownymi dodatkami z galerii Art Maginarium. Tylko nie przesadźcie, elegancja nie lubi zbytniego przepychu, balowe suknie również. 

 

 

 


  Tradycyjnie życzymy Wam szampańskiej zabawy, wielu niezapomnianych chwil i pamiętajcie,  Galeria Art Maginarium może sprawić, że wasz Karnawał będzie odbywał się w Rio, Wiedniu lub Wenecji. 

Zapraszamy do naszej galerii i namawiamy do zapisu do Newslettera. Przy zakupie wyrobów na kwotę minimum 300 zł, czeka na Was wspaniała niespodzianka - 5 % zniżki.  


 

2 komentarze:

  1. Ależ Wy pięknie i ciekawie piszecie na tym blogu.
    Bardzo trafnie łączycie informacje o artykułach w Art Maginarium(biżuteria i reszta rękodzieła)z wydarzeniami na Świecie.
    Brawo, gratuluję twórczych pomysłów i zaangażowania w rozwój galerii.

    OdpowiedzUsuń