Twórczość inspirowana wyobraźnią

Usiądź nasz gościu wygodnie, rozgość się, poczuj jak u siebiei pozwól się oczarować…

Trafiłeś do magicznego świata Art Maginarium.

niedziela, 10 kwietnia 2011

Etnicznie. Kamienie dobrej aury.

Z biżuterią wiążą się  inspiracje. Twórcy układają sobie w głowie różne wzory, dobierają kamienie i szlifują całość. Ważny jest każdy szczegół, każda część, przechylenie koralika, czy odcień oksydy. 
W zależności od użytego minerału, biżuteria może stać się wytwornym dodatkiem do stroju, główną częścią naszego wyglądu, amuletem, talizmanem, czymś bardzo bliskim, lub czymś, co po prostu zakłada się, nie przywiązując do tego wagi. Jedni wybierają naszyjniki, inni noszą jedynie bransoletki. Dla jednych najważniejszy jest użyty kamień, dla niektórych metal. Przywiązujemy się do poszczególnych minerałów, nabierają dla nas znaczenia. Nosimy te, które są zgodne z naszymi znakami zodiaku. Wierzymy w jej dobrą energię i aurę. Kupujemy ją na prezent i cieszymy się, kiedy obdarowana osoba nosi drobiazg od nas. Chcemy utwierdzać się w przekonaniu, że dobrze na nas wpływa, przynosi nam szczęście, pieniądze, czy miłość. 

Wierzycie w biżuterię amulety? Biżuterię, która coś oznacza? Co znaczy dla Was? Jak bardzo jest dla Was cenna? 


Chcemy zabrać Was w świat biżuterii, ozdób, które powstały zainspirowane  światem, którego już albo nie ma, albo jest dla nas odległy i nieznany. Coś co powstaje z takich pobudek musi być piękne, efektowne i niezwykłe. Owiewa świat tajemnic i niedomówień...

Niedługo dowiecie się czym inspirowana jest biżuteria naszych Twórców. Tymczasem, wybierzcie talizmany dla siebie. 


Naszyjnik wykonany ze srebra próby 925 oraz bryłek surowego bursztynu (19/27, 10/12mm), oryginalnych korali z muszli inkrustowanych drobinami turkusu i koralowca (15mm), oliwek turkusu (10/7mm) i plasterków szarej muszli tęczowej (śr. 5, 7, 10mm). Całość zoksydowana i przetarta. Całkowity obwód naszyjnika wynosi 56cm.


Efektowna bransoletka wykonana z mokaitu (12mm), muszli tęczowej (kula 14mm, plasterki 12mm) i srebra pr. 925. Dług. 19,5 cm+ 4cm łańcuszka regulacyjnego. Pasuje na nadgarstek od 16 cm.


Bransoleta wykonana ze srebra próby 925, 930 zoksydowanego i przetartego ręcznie, naturalnych nieregularnych krążków turkusu, obwód bransolety 19.5cm, gorąco polecam, bransoleta ozdobnie zapakowana


Efektowny naszyjnik wykonany w pracochłonnej technice wire wrapping z miedz oraz pięknych minerałów w kolorze śniegu: opali, kamieni księżycowych, kryształów górskich oraz kryształów Swarovski bicone 4mm w kolorze Crystal AB. Całość oksydowana, przecierana i polerowana.


Etniczny naszyjnik wykonany ze srebra próby 925 oraz nieregularnych kokosowych "zębów" (dług. około 2,5cm) , niewielkich oponek turkusu (5/3mm), oliwek karneolu (8/4mm) i walców prasiolitu (7/5mm). Całość zoksydowana i przetarta. Wewnętrzny obwód naszyjnika wynosi 48cm.Wisior wykonany techniką wire-wrapping z oksydowanego i polerowanego srebra. Część elementów młotkowana. W części centralnej znajduje się naturalny turkus. Całkowita dł. wisiora ok. 4,3 cm, szerokość mierzona w najszerszym miejscu 3,5 cm.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz