Twórczość inspirowana wyobraźnią

Usiądź nasz gościu wygodnie, rozgość się, poczuj jak u siebiei pozwól się oczarować…

Trafiłeś do magicznego świata Art Maginarium.

środa, 16 listopada 2011

Mikołajki. Co wspólnego ma Święty Mikołaj i butelka Coca-Coli?

Głupie pytanie, aż chciałoby się rzec, bo któż nie kojarzy grubaska z białą brodą w czerwonym wełnianym kubraczku i z butelką Coca-Coli w ręku? Dla wielu to symbol świąt Bożego Narodzenia. Chyba najbardziej identyfikują się z nim supermarkety i wielkie galerie handlowe, które już od października ustawiają choinki i mamią nas Jingle Bells.

Wielu przeciwników skomercjalizowanych świąt, a i wielu fanów uważa, że postać ta została wymyślona na potrzeby koncernu i z jego winy poczciwy biskup, który rozdawał ubogim dzieciom prezenty, został wymieniony na rumianego otyłego mistrza w krzyczeniu „Ho ho!”. Nie jest to prawdą, a i sama Coca-Cola nigdy się do tego nie przyznała i nigdy tego nie twierdziła. Skąd, więc ta legenda?

Otóż, postać św. Mikołaja z brunatnym słodkim napojem została przez firmę rozpropagowana. Świadczy o tym fakt, że już wcześniej postać ta przewija się przez ręce różnego rodzaju autorów. My wspomnimy jedynie o poezji Klemens’a C. Moore’a w 1822 roku!

Później w 1931 roku niejaki Haddon Sundblom namalował wesołego grubaska na potrzeby Coca-Coli i tak już zostało. Biało czerwony kubraczek nierozerwalnie kojarzy się z barwami Coca-Coli i oto mamy gotową legendę, która to głosi, że prawdziwego Św. Mikołaja zniszczyła zła korporacja.

W przeddzień Mikołajek, warto przypomnieć te historie, jednakże nie bierzcie tej wiedzy zbytnio do siebie. To tylko symbol, dlatego nie namawiamy Was abyście wierzyli (lub nie) w Świętego Mikołaja, obchodzili Mikołajki i na miesiąc przed martwili się, że nie wystarczy wypłaty na obdarowanie wszystkich : -) Namawiamy Was natomiast na jedno: kupując prezenty pamiętajcie, że coś, co wykonane jest specjalnie dla obdarowanej osoby na długo zapada w pamięć. Takie właśnie jest u nas. Wszystko, co Was zachwyca, wykonane jest przez naszych Twórców dla kogoś. Dla odbiorców, którzy potrafią docenić pracę ludzkich rąk, ich unikalność i piękno. Nie namawiamy Was na wykupienie asortymentu wielkich galerii handlowych, ale gorąco namawiamy Was na wspieranie polskiego rękodzieła artystycznego. Warto Kochani, zwłaszcza, że te upominki wcale nie muszą być drogie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, a w Galerii Art Maginarium znajdziecie ich o wiele wiele więcej. Zapraszamy!


Reszta tanich, ale uroczych upominków w Galerii Art Maginarium (kliknij)

Prezenty od 15 do 35 zł


Nieduże kolczyki typu sztyft wykonane w całości z ręcznie oksydowanej i przetartej miedzi. Zawijaski mają średnicę ok. 8-9 mm. Do pracy dołączam silikonowe zatyczki. Biżuteria delikatna, ale wyrazista: doskonale sprawdzi się jako dodatek do każdego stroju:-) Kolczyki ozdobnie zapakowane. 


Kolczyki - sztyfty wykonane ze srebra [pr. 925] w środku zatopione kryształki Swarovskiego [3mm siam]. Średnica kwiatuszków [9mm]. Całość oksydowana i przetarta. Biżuteria ozdobnie zapakowana. 


Będą pięknym dodatkiem do każdego stroju. Kolczyki wykonano w technice wire-wrapping z miedzianego drutu, ozdobiono kulkami kwarcu różowego a nastepnie zoksydowano i wypolerowano. Do kompletu polecamy bransoletkę Arya. Długość z biglem: 5,5 cm. 


Minimalistyczne kolczyki wykonane w całości z oksydowanej i przetartej miedzi. Długość (części z przodu ucha): ok. 2,4 cm. Lekkie, bardzo fajnie wyglądają w uszach:-) Biżuterię ozdobnie zapakowana. Przepiękny zestaw - notes zręcznie czerpanego papieru, ozdobiony pokolorowanym obrazkiem i dodatkami. Do kompletu dwa drewniane ołówki. 
Idealny na prezent !Pierścionek został wykonany metodą wire-wrapping z szklanych, fasetowanych kuleczek oraz miedzianego, oksydowanego drutu. Średnica wewnętrzna to ok 17-18mm.Rozmiar 13 Pierścionek  wysłany w ozdobnym opakowaniu. 


Wyjątkowy notes, dla Wyjątkowej Osoby. Może właśnie dla Ciebie? W całości wykonany ręcznie z profesjonalnych materiałów. Przechowa wszystkie przepisy na pyszne dania lub stanie się niebanalnym prezentem dla kogoś bliskiego. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom - 10x15 cm - można go zabrać ze sobą wszędzie. Ozdobnie przeszywany, postarzany, spięty metalową sprężyną. W środku ok. 90 kartek w kratkęProste, delikatne kolczyki na sztyftach, wykonane od podstaw własnoręcznie. Srebrne talerzyki zostały ozdobione drobnymi (4 mm), kulistymi kaboszonami ametystów o pięknej głębokiej barwie. Srebro oksydowane i satynowane. Drobne ale mają wielki urok. Polecamy pierścionek do kompletu.


 Piękne, niespotykane zawieszki do prezentów w ilości cztery sztuki w zestawie. Wymiar każdej to około 5cm. Wykonane z pięknych materiałów i najlepszych dodatków z wykorzystaniem techniki scrapbookingu z elementami 3d. Wszystkie składane na pół, w środku można własnoręcznie dopisać życzenia lub imię osoby obdarowanej. Zawieszki będą fajnym dodatkiem do prezentu na Mikołajki lub na Gwiazdkę. - istnieje możliwość wykonania podobnych w innym rozmiarze, z innym motywem i inną kolorystyką. Edycja limitowana.


A dla fanów Świętego Mikołaja, na koniec przedstawiamy kilka jego wizerunków, które zostały narysowane na potrzeby Coca-Coli. Mają w sobie ogromny urok, prawda?
(źródło: coca-cola-art.com)

Życzymy Wam udanych Mikołajek Kochani!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz