Twórczość inspirowana wyobraźnią

Usiądź nasz gościu wygodnie, rozgość się, poczuj jak u siebiei pozwól się oczarować…

Trafiłeś do magicznego świata Art Maginarium.

niedziela, 13 lutego 2011

Romantyczne historie w pięknej oprawie.

Czy dziś, kupując kartki z okazji Walentynek, zdajecie sobie sprawę ile romantycznych i tajemniczych historii wiąże się z tym świętem? To fascynujące, że  pomimo pędu, zmieniającej się technologii, pewne rzeczy pozostają takie same. Na zawsze, na wieczność. Taka jest miłość.

Podobno pierwszą walentynką, uznano list miłosny wysłany w 1415 roku! Został on napisany przez Księcia Orleanu - Karola osadzonego w Tower w Londynie. Listem miłosnym, który napisał książę, był wiersz i dziś można oglądać go w British Museum. 
Kobiety jako nadawczynie miłosnych Walentynek również zajęły zasłużone miejsce w historii romantycznego święta. Niejaka Margery Brews w 1477 roku wysłała list do swojego narzeczonego Johna Pastona. List pomimo tego, że był miłosny zawierał w sobie jakże praktyczne szczegóły na temat posagu i omawiania ślubu. Czy to dowód na to, że w miłości trzeba kierować się również rozsądkiem?

Jako najpiękniejszy walentynkowy upominek, często wspomina się jabłko pokryte lukrem ułożone w hebanowej szkatułce. Zostało ono podarowane Annie Boleyn przez Henryka VIII. Biorąc pod uwagę "kochliwość" króla, nikogo nie powinien dziwić ten gest. Jak również to, że Anna została skazana przez swojego ukochanego na śmierć. 
Nie należy zawsze wierzyć w drogie prezenty.  

Wiek XVII to czas najwspanialszych walentynek. Ukochani słali do siebie wymyślne rebusy, zakodowane wyznania i przeróżne szyfry. Wszak miłość jest nieprzewidywalna.
Natomiast od 1848 roku zawitała komercjalizacja święta. W sprzedaży pojawiły się pierwsze drukowane kartki, konkurencyjne firmy drukarskie prześcigały się we wzornictwie i kolorach walentynek. Z jednej strony stały się powszechnie dostępne, z drugiej strony coś straciliśmy.

Dziś Walentynki to szeroko rozumiany biznes. Z każdej strony zalewa nas kicz, tandeta i nic nie znaczące symbole.Wielu zakochanych buntuje się i ostentacyjnie nie świętuje Walentynek. Może warto po prostu tego dnia powiedzieć komuś, że się go kocha? Różowe serduszka nie są wiele warte bez szczerych słów, które można napisać. Ot tak, wszytko to co mamy w sercu. Po co więcej pisać o miłości? Pielęgnujmy ją cały rok. Nie trzeba czekać do 14 lutego, aby wysłać komuś kartkę. Przyjaciółce, mamie, samotnemu wujkowi, siostrze, dawno nie widzianej babci. To nie musi być miłosne wyznanie. Ważne, aby było wyjątkowe, tak jak wyjątkowi są ludzie, których kochamy i o których myślimy. Nie tylko w Walentynki. Urocza i niezwykle dziewczęca kartka na każda okazję. Ręcznie kolorowany stempel, piękne papierowe kwiaty oraz zawieszka " made with love " uczynią z niej wspaniały prezent, dzięki któremu obdarowana osoba poczuje się kimś naprawdę dla nas wyjątkowym.


Zaskocz Go w ten wyjątkowy wieczór. Podaruj Mu walentynkę w postaci kartki z kieszonką, która ukrywa zabawny karnet.Retro kartka, wykonana z najwyższej jakości lnianym papierze. Kartka może być wspaniałym prezentem a okazji Walentynek, rocznicy ślubu lub po prostu miłosnego wyznania.


Miłosna kartka z jasnym przekazem - Kocham Cię !
Kartka od mężczyzny dla kobiety. Utrzymana w męskich kolorach, szyta, na wspaniałej jakości papierze. Korale, brązowe kwiaty dodają jej męskiego charakteru.

Wykonany ręcznie notes metodą scrapbookingu z użyciem najwyższej jakości papierów.Notes ozdobiony jest maszynowymi przeszyciami, stemplami a także sercami na przedniej i tylnej okładce notesu. 


Uczucia to coś niepowtarzalnego. Do nikogo nie czujemy tego samego. Nie traktujmy wyznać masowo. Każde z nich niech będzie wyjątkowe, napisane w wyjątkowy sposób w niezwykłym miejscu. Tak jak kartki z galerii Art Maginarium.

1 komentarz:

  1. Ciekawy zarys historyczny o miłości, współczesny również ;-) Pięknie i zmysłowo tu piszecie ... Kartki, notes również śliczne, wiem, bo kupiłam :)

    OdpowiedzUsuń